Ipartelepek, lerakatok, de még üzletek raktár- és eladóterületeinél is központi szerepet játszik a biztonság és a vagyonvédelem kérdése. Erre a dilemmára ma már számtalan eszköz jelent megoldást és bizony olykor a legegyszerűbb alternatíva bizonyul a leghatékonyabbnak.
Ilyen például a forgalomtechnika egyik legnépszerűbb kiegészítőjének számító, úgynevezett vagyonvédelmi tükör is. Ezek közt találhatunk kültéren, illetve beltéren alkalmazható változatot is, a tapasztalat pedig azt mutatja, hogy a legtöbb területen bizony mindkét típus használata indokolt. Utóbbi esetében nagy hangsúlyt kell fektetni a megfelelő modell kiválasztására is, hiszen a forgalomtechnika kínálatában számtalan különböző modell fellelhető. A legelterjedtebbnek az úgynevezett bolti tükör tekinthető, ennek célja, hogy megakadályozza az esetleges lopásokat, illetve csökkentse azok számát. Az őrszemként is használatos, kisebb módozatokat a pénztárakhoz szerelik fel, így az eladók könnyen betekinthetnek a bevásárlókocsikba, anélkül, hogy ki kelljen hajolniuk a pult mögül.
A visszahajtható peremmel rendelkező, beltéri akril tükröket legtöbbször az eladótérben helyezik el, ezzel megkönnyítve a biztonsági őrök munkáját. A forgalomtechnika ezen eszközeivel ugyanis távolról is látszik, ha illetéktelen eltulajdonítás történik, ráadásul a megfelelő szögben történő felszerelés teljes rálátást biztosít. Ezzel együtt ez a kellék nem csupán vagyonvédelmi célokat szolgál. Rendkívül hasznos olyankor is, amikor egy raktárban történik árurakodás. Ekkor a forgalomtechnika eszköztárában megtalálható keretes tükrök segítségével a keresztforgalom is kellően biztonságossá tehető. Különösen nagy jelentősége van ennek olyankor, amikor a targoncák, teherautók olyan útvonalon közlekednek, amik egyébként beláthatatlanok.