A tetanusz betegség és megelőzése

A tetanusz egy nagyon súlyos betegség, amelyet az orvosok nem gyakran diagnosztizálnak. Rendkívül fontos, hogy beolttassuk magunkat ellene, ha még nem tette meg! Ha tetanusz gyanúja merül fel, még fontosabb, hogy felkeresse az orvosát, mert a tüneteket nehéz lehet azonosítani és kezelni.

A tetanusz fájdalmas izomgörcsöket okoz az egész testben, beleértve az arcot is, ami „állkapocszárat” is okozhat. A magas láz miatt szorongás vagy zavartság érzését is tapasztalhatja a beteg. Ez csak néhány ennek a veszélyes állapotnak a számos jele és tünete közül. A tetanusz a Clostridium tetani baktérium által okozott, potenciálisan halálos kimenetelű betegség. A baktérium mindenütt jelen van a talajban, a porban és az állati ürülékben is. A tetanusz súlyos izomgörcsöket okozhat, amelyek a kezdeti fertőzést követően akár 3 hétig is eltarthatnak. A tetanusz betegségben szenvedő minden 10 emberből 1 belehal, általában a rekeszizom bénulása miatti légzési elégtelenség miatti fulladás következtében.

Ez a blogbejegyzés a tetanusz megelőzési módszereit, valamint a tüneteket és a kezelési lehetőségeket tárgyalja, de ha Ön vagy egy ismerőse elkapta ezt a szörnyű betegséget vagy hasonló tünetekkel rendelkezik, azonnali orvosi ellátásra szorul. Íme néhány tény a tetanusz betegséggel és a megelőzéssel kapcsolatban: a tetanusz súlyos betegség, amely védőoltással megelőzhető; a tetanusz elleni vakcina öt adagból áll és az elsőt már a születés után a lehető leghamarabb be lehet adni; a tetanusz megelőzésének számos módja van, többek között a szappanos kézmosás és a vízzel történő kézmosás az alapja; fontos, hogy a vágásokat tisztán tartsuk, hogy azok ne fertőződjenek meg, és később ne okozzanak tetanusz fertőzést; ha valakit megharapott egy állat, annak is azonnal orvoshoz kell fordulnia, mert ha nem kezelik elég gyorsan, tetanuszhoz vezethet.