Négylábú kedvenceink bearanyozzák mindennapjainkat, ám kár is volna tagadni, hogy időnként komoly bosszúsággal járhat tartásuk. Kölyökkorban hajlamosak mindent szétrágni, illetve a véget nem érő ugatásuk is megkeserítheti mind a mi, mind pedig szomszédjaink életét. Ám ezek csak ideiglenes kihívást jelentenek.
Nem úgy, mint a szőrhullás. Természetesen választhatunk olyan fajtát is, amelyiknél ezt a problémát tenyésztéssel kiküszöbölték, ugyanakkor a legtöbb leendő gazdi nem ez alapján dönt és ez teljes mértékben érthető. A szőrhullás azonban roppant zavaró lehet, különösképp, ha kizárólag benti kutyáról van szó. Az sem mindegy, milyen típusú szőrről van szó. A vékony, hosszúszálú bunda a legzavaróbb, lévén mindenen megtapad és nagyon nehézkes az eltávolítása. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy aki allergiás, annál ez fokozottan nagy gondot jelenthet. Első körben azt kell kiderítenünk, mi okozza a jelenséget. Időszakosan teljesen természetes a vedlés, sőt a közhiedelemmel ellentétben a kutyák nem csak évente kétszer hullajtják bundájukat, hanem folyamatosan.
Igaz ebben a folyamatban fedezhetők fel erősebb időszakok – jellemzően tavasszal és ősszel -. Ugyanakkor ez jól megkülönböztethető a hirtelen fellépő, kóros szőrhullástól. Ez utóbbi ugyanis sokkal intenzívebb, nem ritkán csak bizonyos testtájakra korlátozódik. Ha ilyet tapasztalunk, akkor nem igazán érdemes házilag kísérletezni, ugyanis a baj legtöbbször így nem oldható meg. Ennek egyszerű oka van, mégpedig az, hogy nem tudjuk a betegség pontos okát. Tudniillik ez lehet atka, gombás fertőzés, de környezeti-, vagy épp ételallergia is. Persze utóbbi kapcsán ildomos átgondolni, kap-e az állat valamilyen új ételt, vagy jutalomfalatot, de ha nem, akkor menjünk állatorvoshoz, aki villámgyorsan kideríti a szőrhullás okát. Ezt követően pedig már a kezelés is gyerekjáték lesz majd.