Hosszú álláskeresés után az állásajánlat érkezése a világ egyik legjobb érzése. Mielőtt mégis igent mondana, fontos meghatározni, hogy jól dönt-e az Ön és a karrierje szempontjából.
[wp_ad_camp_1]
A hihetetlenül nehéz álláskeresés után csábító lehet az első kapott állásajánlat elfogadása. Természetesen sok tényező foglalkozik azzal, hogy el kell-e fogadnia ezt az állásajánlatot, de a legtöbb szakember számára nem okos vakon elfogadni az elsőt, hacsak nem az egyik bakancslistás vállalatnál nyílt meg ez a pozíció. Az állásajánlat elfogadását nem szabad könnyedén meghozni. A karrier előrehaladásához meg kell győződnie arról, hogy minden munkája lehetőséget nyújt a szakemberként való növekedésre, miközben figyelembe veszi a munka és a magánélet egyensúlyát is. Szeretné azokat az embereket, akikkel együtt dolgozna ennél a cégnél? Nehéz megtudni, hogy néhány interjú és kézfogás után jól működne-e egy adott társaság embereivel. De fontos, hogy erőfeszítéseket tegyen, hogy megismerje azokat az embereket, akikkel együtt dolgozna, mielőtt túlságosan belemenne a felvételi folyamatba.
Munkatársai elkészíthetik vagy megtörhetik a vállalat tapasztalatait. Ha nem volt jó érzése az emberekkel kapcsolatban, akikkel az interjú során találkozott, akkor talán kétszer is el kellene gondolkodnia azon, hogy elfogadja-e az állásajánlatot. Nem azt mondjuk, hogy barátkoznia kellene munkatársaival. Csak jól kell tudni velük dolgozni. Ha az interjú folyamata elején minél több embert megismer, nem csak megtudja, kik ők, és hogy kijön-e velük, hanem megerősíti hálózatát a vállalaton belül is. Képes lesz-e kamatoztatni az erősségeit ebben a helyzetben? Az interjú során végzett munkájának része a helyes kérdések feltevése, hogy minél többet megtudjon a vállalatról és a pozícióról, hogy megalapozott döntést hozzon, ha állásajánlat érkezik.