Sokan azért nem tartanak dísznövényeket az otthonukban, mert keveset vannak otthon, vagy elfelejtik öntözni, ápolni őket. Pedig vannak szívós, ellenálló szobanövények, amelyek könnyen gondozhatók és általában jól tűrik a kiszámíthatatlan öntözést vagy gyenge fényt, sőt az ingadozó hőmérsékletet is. Persze azért ezekre a növényekre is oda kell figyelni.
[wp_ad_camp_1]
Ilyen például a csokrosinda, más néven zöldike. A növény ívesen lehajló hosszú, keskeny, mutatós leveleivel díszíti a szobát, gyorsan növekszik kaspókban. Idővel a kifejlett növény hosszú hajtásokat hoz, amelyeken kis sarjnövények találhatók. A kellően nagy sarjak leválaszthatók és kigyökereztethetők.
A sárkányfa gondozása egyszerű, bírja a legszélsőségesebb tartási körülményeket is. Hosszú, keskeny, hegyes végű levelei hengeres, fás törzsön nőnek. Leveleinek színe lehet zöld, zöld-sárga, de még háromszínű is. Ugyan nyaranta rendszeres öntözést igényel, de a téli hónapokban a földjét két locsolás között hagyhatjuk szinte teljesen kiszáradni.
A pozsgás növények (agávé, aloé, fáskövirózsa) és sivatagi kaktuszok között is válogathatunk. Mind a pozsgások, mind a kaktuszok lassan növekednek és a számukra legkedvezőtlenebb, szélsőséges körülményeket is jól tűrik. De fényigényük nagy, kedvelik a jó vízelvezetésű talajt és az igen visszafogott öntözést. Cserepüket a megfelelő helyre állítva különösebb gondozás nélkül is jól fejlődnek.
A broméliák tulajdonképpen dzsungelnövények ezért szobai körülmények között nehezen hoznak virágot. Nagy a meleg- és vízigényük, valamint igénylik a magas páratartalmat és a szűrt fényt. A szerencsebambusz igazi beltéri növény. A legszörnyűbb körülményeket is képes elviselni, a rendszertelen öntözéstől a gyenge fényviszonyokon át a rossz levegőminőségig.