Sajnos, nagyon elszomorító tény, hogy a boltokban kapható egészségesnek reklámozott müzli mind telis-tele van cukorral, illetve különféle adalékanyagokkal. Ezért, ha egészségesen szeretnénk étkezni, akkor jobb, ha mi magunk készítjük el a reggelinket, vagy tízórainkat.
[wp_ad_camp_1]
Amennyiben jól összeállítunk egy müzlit, akkor vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, illetve magas rost tartalmú táplálékhoz jutunk, amely még az éhségünket is sok időre elűzi. Nézzük is mit érdemes beletenni a házilag összeállított müzli keverékbe. A legtöbb müzli alapja a zabpehely, amely gazdag szénhidrátban, sok vasat és cinket tartalmaz, magas a rosttartalma és segíti az emésztést és igazán jól eltelít. A boltokban választhatunk durvább, illetve apróbb szemű zabpelyhet, az ízlésünknek megfelelően. Müzlibe a nagy szemű jobban ajánlott. Azok számára, akiknek gondjuk van az emésztéssel nagyon jótékony lehet, ha lenmagot tesz a keverékbe. Illetve a fogyni vágyok számára is ajánlott. Magas a telítetlen Omega 3 zsírsav tartalma, de folsav és vas is található benne.
Tehetünk bele chia magot is, amely A, E, C, B1, B2 vitamin és az omega 3 zsírsav tartalma is magas. Illetve az egyik kihagyhatatlan alapanyaga a müzlinek a pelyhek, melyek lehetnek, rozs, kukorica, tönkölybúza, vagy éppen rizspelyhek is. Illetve különböző korpákat is tehetünk a müzlinkbe, amelyek tovább segítik az emésztést. Megtalálhatjuk a zabkorpát és a búzakorpát is melyek egyaránt hatásosak. Amennyiben szeretnénk még finomabbá tenni a reggelinket, akkor feldobhatjuk mazsolával, aszalt gyümölcsökkel, kókuszreszelékkel, szezámmaggal, dióval, mogyoróval, mandulával, stb. Az így kapott keveréket tehetjük joghurtba, kefirbe, tejbe, amely akár lehet mandula vagy rizstej is.