A tavaszi, őszi metszések és kertrendezések után rengeteg zöldhulladék szokott keletkezni, melynek a kijelölt helyre való szállítása sok idő, energia és gyakran igen költséges procedúra is. Pedig ezeknek a szerves anyagoknak a megfelelő módon történő kezelése után értékes mulcsanyaghoz juthat az ember, mely felettébb hasznos a kertekben.
A mulcs tökéletes védelmet nyújt, mondhatni minden időjárási anomália ellen. A mulcsozott talaj nem szárad ki olyan könnyen, a napsütés nem forrósítja fel a mulcsozott területet és a hideg ellen is kiváló védelmet nyújt. Mindezek mellett bomlása közben a talaj rengeteg tápanyaghoz jut és a gyomok sem törnek elő oly intenzitással, mint a talajtakaró nélküli területeken. S ami még a mulcs használat mellett szól, az esztétikum. Mindenképpen szebb látványt nyújt egy fa vagy háncs aprítékkal leszórt talaj, mint egy porzó, rossz minőségű, repedezett föld a kertben.
Egy ágdarálóval tökéletes mulcsanyagot lehet készíteni szinte bármiből. A háncs vagy faapríték bármilyen növény köré kiváló, a fenyő és más örökzöldek darálékából a savanyú talajt kedvelő málna, szeder és más növények alatt lehet kiváló takaróréteget készíteni. Mivel az ágdarálók fokozatait rendszerint lehet állítani, abszolút a kívánt minőségű és méretű mulcsot lehet vele létrehozni. Ily módon nem telik a komposztláda, semmiképp sem kerül eltüzelésre – mely igen ártalmas a környezetre -, és az elszállításával sem kell bajlódni. Az ágdaráló szerkezetek használata egyszerű, nem különösebben időigényes, s kellő odafigyeléssel bárki elvégezheti vele a munkát. Mivel igen sok márka és modell kering a piacon, érdemes átgondolni, mi az az anyagmennyiség, mellyel meg kellene birkóznia szezononként, s ennek fényében kiválasztani a legideálisabb típust. Darálásra fel!