Minden teafaj ugyanabból az alapvető növényből, a Camellia Sinensis növényből származik. A teák közötti különbségek a feldolgozásból, a termesztési körülményekből és a földrajzból származnak. A Camellia Sinensis növény őshonos Ázsiában, ám jelenleg a világ minden táján termesztik trópusi és szubtrópusi területeken. A több mint 3.000 fajta esetében a tea a víz után a leggyakrabban fogyasztott ital a világon. A tea hat alapkategóriába sorolható: fekete, sötét, oolong, sárga, zöld és fehér.
[wp_ad_camp_1]
A fekete teát lehet enyhíteni, amely az oxidációnak nevezett folyamatot előzi meg, amelynek során a víz elpárolog a levélből, és a levél több oxigént szív be a levegőből. A fekete teák általában teljes oxidáción mennek keresztül, és a fekete teák jellemzően erőteljesebb és kifejezettebb aromával rendelkeznek, és megfelelő főzés esetén magasabb koffeintartalmuk van, mint a többi teának a típustól és a főzési technikától függően. A sötét tea Kínában, a Hunan és a Szecsuán nevű tartományokból származik, ízlésesen érlelt probiotikus tea, amely nagyon sima, természetes, kissé édes aromával rendelkezik.
Az Oolong tea (más néven wulong tea) részleges oxidáción megy keresztül. Ezeknek a teáknak a zöld és a fekete tea közötti koffeintartalma van. Az oolong (wulong) teák íze általában nem olyan robusztus, mint a fekete teáé, vagy olyan finom, mint a zöldteáé, ám saját rendkívül illatos és érdekes ízei vannak. Az oolongokat gyakran összehasonlítják a friss virágok vagy friss gyümölcsök ízével és aromájával. A zöld tea szedése után csak enyhén száradhat. Ezután az oxidációs folyamatot gyorsan leállítják a levelek égetésével, ezért alacsonyabb hőmérsékleten és rövidebb ideig főzve a zöld teák kevesebb koffeint tartalmaznak. A zöldteák finomabb ízekkel rendelkeznek. A fehér tea a legfinomabb az összes tea közül. Az emberek nagyra értékelik finomságukat, komplexitásuk és természetes édességük miatt.